شطرنج آنلاین

برنامه شطرنج آنلاین Chess Online

شطرنج و تاریخچه‌اش:

کمتر کسی است که وقتی اسم شطرنج می‌آید، یک صفحه سیاه و سفید با مهره‌هایی که هر کدام شخصیت مخصوص به خودشان را دارند و با قاعده خاصی حرکت می‌کنند مقابل چشمانش نمی‌بیند. هشت سرباز، دو فیل، دو اسب، دو قلعه، یک وزیر و یک شاه برای هر بازیکن، که در مجموع 32 مهره می‌شود. عده‌ای باور دارند که شطرنج یک بازی ساده و صرفا برای سرگرمی نیست، بلکه یک ورزش است، ورزشی که برای تقویت ذهن شما طراحی شده است. این بازی اینقدر هیجان انگیز و پر طرفدار است که برنامه‌های شطرنج آنلاین پا به عرصه گذاشتند.

شطرنج یکی از کهن‌ترین بازی‌های دنیاست. درباره تاریخ شطرنج هیچ نظر قطعی وجود ندارد و درباره پدید آمدن و اختراع این بازی در متون کهن و قدیمی در جای جای جهان روایات مختلفی وجود دارد و کسی نمی‌داند که به طور دقیق، این بازی در چه قرنی، توسط چه کسی و به چه دلیلی اختراع شده است.

اما فواید شطرنج برای ذهن چیست؟

چرا باید اپلیکیشن‌های شطرنج آنلاین را داشته باشیم تا در هر زمانی به ذهنمان کمک کنیم:

جلوگیری از آلزایمر:

طبق گفته محققان، قسمت‌هایی از ذهن افراد در سنین بالای 75 سال، دیگر فعالیت ندارد به همین دلیل شطرنج بازی کردن می‌تواند به این افراد کمک کند تا کمتر دچار اختلال حواس شوند. پس اگر می‌خواهید دچار اختلال حواس نشوید و همچنان مغزتان در سنین پیری خوب کار کند، از همین حالا شطرنج بازی کنید.

افزایش تمرکز:

افراد برای حرکت دادن مهره‌های خود و درک نقشه طرف مقابل نیاز به تمرکز دارند به همین دلیل شطرنج می‌تواند باعث افزایش تمرکز شود.

حافظه خود را با شطرنج افزایش دهید:

شما باید بدانید که چند حرکت قبلی حریف چه بوده است تا بتوانید نقشه‌اش را درک و بررسی کنید. طبق تحقیقاتی دو ساله بر روی دانش آموزان مشخص شد، دانش آموزانی که شطرنج بازی می‌کنند حافظه قوی‌تری دارند.

هر لحظه با شطرنج آنلاین ذهنتان را پرورش دهید.

همانطور که گفته شد، شطرنج نه تنها شما را سرگرم می‎‌کند بلکه برای ذهن شما بسیار مناسب است به همین دلیل است که بازی‌های شطرنج آنلاین ساخته شدند تا شما بتوانید در هر کجا و در زمانی شطرنج بازی کنید.

شطرنج آنلاین:

یکی از اپلیکیشن‌هایی که شما می‌توانید برای شطرنج آنلاین بر روی گوشی خود دانلود کنید، بازی

Chess online – duel friends online هست وارد گوگل پلی شوید، اسم بازی را سرچ کنید و بعد از دانلود و اجرای برنامه برای خود یک username انتخاب کنید، سعی کنید در اسم انتخابیتان فقط از حروف و اعداد استفاده کنید.

قسمت‌های مختلف شطرنج آنلاین Chess inline:

Online Match: در این قسمت شما با دیگر افراد سراسر دنیا به صورت آنلاین بازی می‌کنید در این قسمت شما رتبه بندی می‌شوید و با پیروزی‌های پی در پی می‌توانید رتبه خود را در این بازی شطرنج آنلاین افزایش دهید.

(پیشنهاد می‌شود برای این قسمت از بازی فیلترشکن خود را روشن کنید.)

Quick game: در این قسمت، شما با ربات خود برنامه، شطرنج آنلاین بازی می‌کنید.

Play with friends: اگر به صورت آنلاین با افراد بازی کردید، می‌توانید برایشان درخواست دوستی بفرستید و دوست همدیگر در بازی شوید. در این قسمت شما با دوستانی که انتخاب کرده‌اید بازی می‌کنید.

Local multiplayer: دوستتان کنارتان است و می‌خواهید همدیگر را به چالش بکشید به همین خاطر پیشنهاد می‌دهید که شطرنج بازی کنید اما در دنیای واقعی شطرنج در دسترس نیست، اگر این شطرنج آنلاین را داشته باشید با کمک این قسمت (Local multiplayer) با دوست خود بر روی یک گوشی بازی می‌کنید.

با ساختن اکانت در بازی شطرنج آنلاین Chess online – duel friends online، میتوانید با هر دستگاهی وارد این بازی شوید و دوستان و رتبه بندی خود را حفظ کنید.

مشخصات شطرنج آنلاین Chess online – duel friends online در گوگل پلی:

امتیاز از 5: 4.4 و بیش از پنج میلیون دانلود

بیشتر نظراتی که کاربران به این برنامه داده‌اند همگی مثبت هستند و شما را تشویق می‌کنند تا این برنامه را نصب کنید و از شطرنج آنلاین لذت ببرید.

صفحه اصلی برنامه شطرنج آنلاین chess online