شطرنج آنلاین

بازی شطرنج آنلاین Chess Aged Studio

یکی دیگر از بازی‌هایی که شما می‌توانید آن را در گوگل پلی پیدا کنید، بازی شطرنج محصول شرکت Aged Studio Limited شرکت بازی سازی‌ای در هنگ کنگ است.

امتیاز این بازی از مجموع 5 نمره، 4 است یکی از دلایل این موضوع، نداشتن امکانات خیلی زیاد است. این برنامه برخلاف دیگر برنامه‌ها، یک برنامه بسیار ساده و بدون پیچیدگی است و امکانات زیادی ندارد به همین دلیل است که حجم این بازی 23 مگابایت است که حجم نسبتا کمی است؛ اما با تمامی این تفاسیر بیش از 10 هزار نفر این بازی را نصب کرده‌اند و اکثریت آنان از این بازی راضی بوده‌اند.

 

این بازی را می‌توانید با این لوگو در گوگل پلی پیدا کنید.

 

 

بازی جدید New game:

اگر می‌خواهید تنهایی شطرنج بازی کنید، گزینه زیر یکی از رنگ‌ها (سفید یا سیاه) را بر روی گزینه بازیکن player بگذارید و رنگ مخالف را بر روی نماد هوش مصنوعی AI. اگر دوستتان هم می‌خواهد شما را به چالش بکشد یا با یکی از اعضای خانواده خود، شرط بسته‌اید که از آن شخص حرفه‌ای‌تر هستید گزینه زیر دو رنگ را بر روی بازیکن Player بگذارید و بعد بین خودتان رنگ‌ها را تقسیم کنید.

 

  دومین حالت بازی تک نفره(رنگ شما در این حالت سفید است)

 

 

 

  اولین حالت بازی تک نفره(رنگ شما در این حالت سیاه است)

 

اگر تنظیماتی که در این بخش انتخاب کرده‌اید مربوط به بازی تک نفره باشد یعنی گزینه یکی از رنگ‌ها بازیکن Player باشد و رنگ دیگر بر روی هوش مصنوعی AI تنظیم شده باشد، می‌توانید سطح سختی بازی را نیز مشخص کنید. سطح سختی‌ای که در این بازی تعریف شده است از عدد 1 تا عدد 10 است که از سختی کم تا سختی زیاد است.

بعد از تمامی این موارد نوبت به انتخاب شکل مهره‌ها و شکل صفحه شطرنج است. این بازی 6 طرح مختلف و رایگان را برای مهره‌ها و 5 طرح مختلف با رنگ‌های مختلف و جذاب را برای صفحه شطرنج ارائه می‌‌دهد که شما می‌توانید هر طرحی  که بیشتر دوست داشتید را انتخاب کنید.

حالت دو نفره

 

 

 

 

بعد از انتخاب تمامی این موارد، play را بزنید و بازی شطرنج، دقیقا براساس سلیقه‌ی شما آغاز می‌شود. در طول بازی می‌توانید از امکاناتی همچون Undo و راهنمایی‌ای که بازی پیشنهاد می‌دهد، استفاده کنید.

 

چالش‌های شطرنجی:

در این برنامه، چالش‌هایی وجود دارد که از جنس شطرنج هستند، شما باید تک به تک این چالش‌ها را حل کنید تا ذهن پویاتری داشته باشید و بتوانید در لحظه‌های سخت و پیچیده‌ی یک بازی شطرنج واقعی بهترین راه‌ حل را انتخاب کنید و یک قدم به کیش و مات کردن رقیب خود نزدیک‌تر شوید.

 

چالش‌هایی از جنس شطرنج

 

 

 

 

تنظیمات:

همانطور که گفتیم این برنامه بسیار ساده است و امکانات چندانی ندارد و در قسمت تنظیمات این موضوع به وضوح مشخص است. در این قسمت شما می‌توانید صدای بازی را روشن یا خاموش کنید، زبان برنامه را تغییر دهید و یا طرح‌ مهره و صفحه شطرنج را تغییر دهید.

 

امکانات این برنامه در لحظه شطرنج بازی کردن راهنمایی Hints

تنظیمات

Undo

 

 

عکس از یک بازی شطرنج در این برنامه

 

 

 

دانلود از