شطرنج آنلاین

شطرنج آنلاین Chess California

معرفی برنامه شطرنج chess کاری از شرکت California games:

 

 

لوگوی این برنامه در گوگل پلی

 

 

این برنامه با میانگین امتیاز 2/4 در گوگل پلی و بیش از ده هزار دانلود، یکی از مناسب‌ترین برنامه‌های ممکن برای شطرنج بازی کردن است، پس اگر به این بازی علاقه دارید حتما این اپلیکیشن را نصب کنید و از محیط آبی رنگ و آرامش بخشش نهایت لذت را ببرید.

اگر بخواهیم تنها یک عیب این برنامه را برای شما بازگو کنیم، حجم نسبتا زیاد این برنامه است، حجم این برنامه بیش از 80 مگ است و به نسبت می‌توان گفت حجم زیادی است اما از طرفی این بازی برای اندروید 4/4 به بالا مناسب است و این یک مزیت بسیار عالی است، زیرا هر شخصی با هر گوشی هوشمندی فارغ از نوع و مدل آن می‌تواند این بازی را نصب کند و از آن لذت ببرد.

 

 

نمونه‌ای از کامنت‌های افراد مختلف در گوگل پلی درباره این بازی

 

 

معرفی قسمت‌های مختلف این اپلیکیشن محبوب:

بازی تک نفره:

اگر خودتان تنها هستید و می‌خواهید شطرنج بازی کنید، به این بخش بروید. قبل از شروع بازی باید مواردی همچون رنگ مهره، سطح سختی بازی، تم صفحه بازی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این موارد، بازی شما شروع می‌شود.

 

محیط انتخابی بازی تک نفره

 

 

بازی دو نفره:

در بازی تک نفره، شما تنها بودید اما این دفعه، تنها نیستید و می‌خواهید با اعضای خانواده یا حتی دوست خود بازی کنید، پس بازی دو نفره را انتخاب کنید و با هم شطرنج بازی کنید و از این بازی نهایت لذت را ببرید و بهترین خاطره‌ها را بسازید.

 

 

محیط انتخابی بازی دو نفره

 

 

جذابیت این بازی از دید ما:

قبل از شروع هر بازی (شطرنج تک نفره یا دو نفره) و در صفحه‎‌ای که باید مواردی همچون تم صفحه و مهره‌های شطرنج را انتخاب کنید، قسمتی به نام perspective یا "زاویه دید" وجود دارد که دو گزینه دو بعدی و سه بعدی وجود دارد که در عکس‌های پایین می‌توانید تفاوت دید دو بعدی و دید سه بعدی را ببینید.

 

دید دو بعدی مهره‌های شطرنج

 

 

دید سه بعدی مهره‌های شطرنج

 

 

*در این بازی قسمت دیگری نیز وجود دارد به نام بازی شطرنج چند نفره؛ اما برای اینکه ایم قسمت را فعال کنید باید حتما اکانت پرمیوم بخرید.

 

 

یکی از مهمترین بخش‌های هر بازی‌ای، قسمت تنظیمات آن بازی است، بیایید به بررسی تنظیمات این برنامه شطرنج  برسیم:

Sound effects: افکت‌های صدایی این برنامه را می‌توانید در این بخش تنظیم کنید. افکت‌های صدایی این برنامه فقط زمانی شنیده می‌شوند که بر روی چیزی کلیک کنید.

Music: این بازی شطرنج نیز، مانند خیلی دیگر از برنامه‌های دنیا موسیقی دارد. یکی از خوبی‌های این برنامه این است که به شما دو  سبک موسیقی پیشنهاد می‌دهد و شما هر کدام را که دوست داشتید می‌توانید انتخاب کنید. سبک‌های موسیقی‌ای که این برنامه دارد، سبک کلاسیک و جاز است.

علاوه بر این تنظیمات و تنظیمات دیگری که برای بهبود بازی شما طراحی شده است، شما می‌توانید قوانین و مقررات به اضافه شرایط کلی این بازی را در بخش تنظیمات پیدا کنید و آنان را مطالعه کنید.

دانلود از