شطرنج آنلاین

شطرنج آنلاین Chess for Kids

بازی Chess for Kids

شطرنج یک بازی فکری است که پشت استراتژی ها و قوانین این بازی، در اصل داستان یک پادشاهی

قرار دارد. هنگام آموزش این بازی به کودکان احتمال بسیار زیادی وجود دارد که حوصله ی آن ها سر

برود یا خسته و دل زده شوند. از طرفی هم میدانیم که روان انسان ها و به خصوص کودکان به سمت

داستان ها و افسانه ها تمایل بسیار زیادی دارد. پس همانطور که خودتان هم متوجه شدید، فکری بسیار عالی است که از داستان خود شطرنج برای آموزش آن استفاده کنیم. البته دراین مورد خاص، باید به روحیات کودکانه ی بچه ها هم توجه داشت و داستانی هم سطح و مناسب با آن نوشت.

نوشتن داستانی خلاق در دنیایی رنگارنگ و کودکانه، آن هم برای یک بازی تا حدودی خشک مثل

شطرنج، نیاز به مهارت و کاربلدی در زمینه های گوناگونی دارد. تیم ChessMatec توانسته است به خوبی حاذق بودن خود در این زمینه را ثابت کند.

در این بازی، کودکان با تقابل دو پادشاهی طرف هستند. دو شاه و دو ملکه در بازی حضور دارند که هر کدام سربازها، فیل، اسب و رخ های خود را فرماندهی میکنند و سعی در پیروز شدن دارند. هر یک از مهره ها به عنوان یک کاراکتر مجزا در بازی تعریف شده است و تازیخچه و داستانی مخصوص به خود دارد. جالب این است که مهره ها حتی برای مدل و فرم خاص حرکت خود نیز داستانی دارند.

جذاب ترین قسمت این بازی، قصه ای درباره ی دو شاه بازی است. داستان از این قرار است که دو پادشاه، برادرانی صمیمی بوده اند که بعد از تقسیم قلمروی پدرشان، دچار اختلافاتی شده و در برابر یکدیگر قرار میگیرند. دلیل سیاه و سفید بودن هر کدام نیز علاقه ی او در کودکی اش به رنگ سیاه یا سفید بوده است. طوری که یکی شاهزاده ی سفید و دیگری شاهزاده ی سیاه خطاب میشده است.

از دیگر ویژگی های مثبت این بازی میتوان به گرافیک و تصویرسازی جذاب آن اشاره کرد. بسیار سازگار با روحیات کودکان، و همزمان دارای جذابیت های بصری کافی.

از ظاهر آن که بگذریم، به قسمت آموزش آن میرسیم. آموزش ها از ابتدایی ترین مراحل شروع شده و کم کم به مفاهیم و توضیحات پیچیده تر میرسند و مسلما سطح بازی ها نیز همین روال را طی میکنند. یعنی در ابتدا بچه ها با بازی های ساده شروع کرده و کم کم مهارت های جدیدتر خود را به چالش میکشند. اکثر مفاهیم به صورت مکرر در جای جای تمرین ها و آموزش ها تکرار شده است که سبب تثبیت آموزه های کودکان میشود و روشی عالی برای یادگیری با تداوم محسوب میشود.

از ایرادهایی که ممکن است بتوان به این بازی وارد کرد، این است که پرداخت آن به صورت یک باره نیست و دائما باید اکانت خود را شارژ کنید. ازین جهت که هر بار پس از شارژ کردن اکانت خود به محتوایی تکراری دسترسی داریم، شاید این روش پرداخت انتخاب مناسبی نباشد زیرا که به نظر خیلی ازکاربران تنها یک بار هزینه ی یک محصول را پرداخت کردن کافی است.

 

دانلود از