شطرنج آنلاین

شطرنج آنلاین Chess Free

معرفی اپلیکیشن شطرنج chess free:

امتیاز در گوگل پلی: 5/4

شرکت سازنده: AI factory limited

مناسب برای گوشی‌های هوشمند با اندروید بالای 4/4

بیش از پنجاه میلیون دانلود و نصب

حجم فایل: 24 مگابایت

 

لوگوی شطرنج Chess free در گوگل پلی

 

 

شما می‌توانید از دو روش وارد این اپلیکیشن بازی شطرنج شوید، یا بدون لاگین کردن وارد شوید یا با اکانت گوگل خود، در این برنامه لاگین کنید. مزیت لاگین کردن با اکانت گوگل این است که شما می‌توانید با دیگران در سر تا سر دنیا بازی کنید و رتبه شما و اطلاعات مربوط به بازی‌هایی که انجام داده‌اید را هم مشاهده کنید. پس اگر می‌خواهید به صورت حرفه‌ای بازی کنید حتما با اکانت گوگل خود وارد این بازی شوید.

در صفحه قبل از بازی شطرنج تک نفره چه چیزهایی را می‌توانیم انتخاب کنیم؟:

1- سطح سختی بازی: بیشترین سختی بازی عدد 12 و کمترین سختی عدد 1 است پس حتما پیش از آنکه بازی شروع شود، سطح سختی بازی را بر اساس سطح خود تنظیم نمایید. البته این بازی یک سطح دیگر دارد که نام آن را “P” گذاشته است، این سطح برای افراد تازه کار است که می‌خواهند هرچه بیشتر تمرین کنند.

2- انتخاب رنگ مهره‌ها: در این قسمت سه گزینه دارید، به عنوان سفید بازی می‌کنم، به عنوان سیاه بازی می‌کنم، به عنوان هر رنگی بازی می‌کنم.

3- آموزش: در این بخش شما می‌توانید آموزش برنامه را فعال کنید. اگر این بخش را انتخاب کنید، خود برنامه بازی شما را آنالیز می‌کند و به شما می‌گوید که بهتر است کدام مهره را حرکت دهید. همچنین اگر تکنیکی در طول بازی اجرا شود، معلم خصوصی شطرنج شما که در این بازی زندگی می‌کند، آن تکنیک را توضیح می‌دهد.

*در این قسمت، تنظیمات پیشرفته‌تری نیز وجود دارد به طور مثال تنظیمات مربوط به زمان کلی برنامه یا حداکثر زمانی که هر بازیکن دارد تا حرکت بعدی خود را انجام دهد.

بعد از اینکه تمامی تنظیمات را مطابق سلیقه خود تنظیم کردید، بر روی play بزنید و از بازی شطرنج خود لذت ببرید.

همانطور که پیش‌تر گفتیم برای قسمت شطرنج با دیگران افراد باید حتما از طریق اکانت گوگل خود وارد بازی شوید.

 

صفحه اولیه این بازی شطرنج

 

 

تنظیمات بازی شطرنج chess free:

Show pieces in danger: با فعال کردن این بخش، هر مهره‌ای که در خطر باشد با رنگ قرمز نشان داده می‌شود و همین گزینه می‌تواند برای شما یک معلم خصوصی شطرنج باشد که اشتباهات شما را گوشزد می‌کند. این بخش برای هر دو سطح اصلی یعنی سطح سختی 1 تا 12 و سطح سختی P وجود دارد.

 

Show CPU thinking: اگر بخش آموزش را فعال کرده باشید می‌بینید که قبل از آنکه مهره را به شما نشان دهد، چندین مهره را نشان می‌دهد و دست آخر یک مهره را انتخاب می‌کند. با خاموش کردن این گزینه شما تنها انتخاب نهایی را می‌بینید.

 

در بخش تنظیمات علاوه بر تنظیمات دیگری که مربوط به صدای بازی، دکمه Undo، نمایش حرکات مهره‌ها و غیره، تنظیماتی درباره سطح قسمت آموزش نیز وجود دارد.

 

برای مرور دوباره قوانین کلی بازی و قوانین حرکتی هر مهره به بخش Rules of chess بروید و دوباره این قوانین را مطالعه کنید، چه کسی می‌داند شاید از خواندن دوباره این قوانین چیز جدیدی نیز یاد گرفتید.

 

 

نمونه‌ای از یک بازی شطرنج در این برنامه

 

دانلود از