شطرنج آنلاین

شطرنج آنلاین Chess Kid

شرحی بر بازی شطرنج «چِس کید » (ChessKid)

برنامه با ورود به محیط سبز و جذابش شروع میشود. یک بازی شطرنجِ طراحی شده برای کودکان.

در صفحه ی اول با منوی اصلی بازی مواجه میشویم. چندین گزینه در برابر ما قرار میگیرد که ترتیب آنها به این صورت است:

 

                             

  1. بازی با ربات

در این بخش شما مثل خیلی از بازی های دیگر با هوش مصنوعی طرف هستید. این نوع از بازی میتواند یک گزینه ی خوب برای افراد تازه وارد یا کسانی که حریف ثابتی برای بازی ندارند باشد.

البته که با امکانات کامل بازی های امروزی، مشکلِ نبودن حریف ثابت به سادگی حل میشود. حتما میپرسید چطور؟ بدین صورت که این بازی ها شما را با سیستم امتیازبندی، به حریف های هم ترازتان متصل میکنند و میتوانید از یک بازی و رقابت برابر لذت ببرید و خودتون رو به چالش بکشید.

اما نکته ای که در این موضوع درباره ی این بازی به دفعات نقل شده است، این است که در این بازی احتمال بالایی وجود دارد که شما با شخص هم سطح خودتان وارد مسابقه نشوید و موارد زیادی بوده است که با افراد بالاتر از خود یا پایین تر از خود وارد بازی شده اند. این موضوع به خصوص میتواند در مورد کودکان حائز اهمیت باشد؛ چرا که آنها ممکن با روبرو شدن با فردی که توانایی هایش بسیار از آنها بیشتر است، مایوس شده و از ادامه ی یادگیری دست بکشند.

                             

 

2.حل پازل

به این قسمت از بازی قطعا به عنوان یکی از جذاب ترین قسمت ها میتوان نگاه کرد. یک موقعیت خاصی از بازی برای شما چیده میشود و شما باید طبق خواسته ای که بازی از شما دارد، بازی را پیش ببرید و آن موقعیت به خصوص را حل کنید. اما ایرادی که به آن توسط کاربران وارد است، این است که تعداد پازل ها محدودیت روزانه دارد و ممکن است درست زمانی که شما غرق در بازی شده اید، دیگر اجازه ندهد چالش جدیدی را حل کنید. برای دستیابی به تعداد بازی نامحدود در روز، باید اشتراک داشته باشید که البته برای سرمایه گذاران این بازی، امری منطقی است.

 

3.آموزش های شطرنج

این بخش بسیار مناسب تازه واردهای این بازی جذاب و چالش برانگیز است. با آموزش هایی که به صورت ویدیویی تهیه گشته است، میتوانید به سرعت در این بازی پیشرفت کنید و یادگیری منسجم و با تداومی داشته باشید.

 

رده ی سنی

اگر بخواهیم به بازه ی سنی مناسب برای بازیکن های این اپلیکیشن اشاره کنیم، میتوانیم بگوییم که تقریبا محدودیت سنی خاصی ندارد. در پلی استور، در قسمت مشخصات بازی، رنج سنی +3 برای آن در نظر گرفته شده است و آنطور که از نام آن نیز برمی آید، بازی ای مخصوص و بهینه شده برای کودکان است. اما خودتان بهتر میدانید که بازی شطرنج هیچگونه محدودیت سنی ای ندارد. پس اگر محیط بازی جذبتان کرد و پس از مدتی به خودتان آمدید و خود را در حال بازی با یک اپلیکیشن مختص کودکان دیدید، اصلا نگران نشوید! امری بسیار طبیعی ست و به بازی کردن و سرگرم کردن خود ادامه دهید!