شطرنج آنلاین

شطرنج آنلاین Chess Live

لوگوی بازی شطرنج آنلاین Chess Live در گوگل پلی

بعد از نصب و اجرای بازی وارد صفحه اول این شطرنج آنلاین می‌شوید که در این صفحه شما می‌توانید نوع بازی خود را انتخاب کنید و همچنین تنظیمات و آمار کلی بازی‌هایی که تا به حال انجام داده‌اید را نیز می‌توانید در این صفحه پیدا کنید.

 

اولین انتخاب شما در این بازی One Player است:

اگر خواستید شطرنج آنلاین را به صورت تک نفره بازی کنید، گزینه مناسب شما One Player است که در این حالت شما با خود برنامه بازی می‌کنید.

بعد از ورود به محیط این قسمت، شما می‌توانید اسم خودتان و اسم حریف را عوض کنید، سطح بازی را انتخاب کنید که به صورت پیش فرض سطح بازی بر روی یک است اما شما می‌توانید سطح شطرنج آنلاین خود را از یک تا شش تغییر دهید، رنگ مهره‌های خود را انتخاب کنید و در نهایت Start را بزنید و از شطرنج بازی کردن، لذت ببرید.


 

Two Player:

شما و بهترین دوستتان نشسته‌اید و نمی‌دانید می‌خواهید چه بازی‌ای انجام دهید! که ناگهان دوست شما تلفن همراهش را بر‌ می‌دارد و یک صفحه شطرنج آنلاین می‌گذارد جلوی شما. بله! حدستان درست است دوست شما بازی شطرنج آنلاین Chess Live دارد و قسمت بازی دو نفره را انتخاب کرده است.

در این قسمت هر بازیکن باید اسم و رنگ مهره‌هایش را انتخاب کند و در نهایت شروع را زده و شطرنج شما آماده است.

قسمت شطرنج آنلاین به همراه بازیکنان آنلاین "Play Online":

در مرحله اول ورود به این بخش، در بالای صفحه شما می‌توانید اسم خود را عوض کنید و همچنین عکسی به عنوان پروفایل انتخاب کنید.

در این قسمت از بازی شطرنج آنلاین، شما با دو دکمه مواجهه می‌شود: Search , Random

اگر Random را انتخاب کنید، خود سیستم به صورت تصادفی یک نفر را برای شما انتخاب می‌کند. شما فقط باید محدوده زمانی هر حرکت را انتخاب کنید که دو گزینه 2 دقیقه و 5 دقیقه را دارید، بعد از انتخاب یکی از این زمان‌ها، بازی شما با حریف تصادفی شروع می‌شود.

Search: با زدن بر روی این گزینه می‌توانید، افراد آنلاینی که منتظر شطرنج بازی کردن هستند را ببینید و یک نفر را انتخاب کنید؛ پس از انتخاب شخص محدوده زمانی را انتخاب کنید و تمام، تنها کار دیگری که باید انجام دهید شطرنج بازی کردن است.

نکته مهمی که در این بخش وجود دارد، اجازه شما به برنامه برای دسترسی به مخاطبان و گالری عکس‌هایتان است. قبل از ورود به این بخش شما باید اجازه دسترسی به مخاطبان خود را به این برنامه بدهید و قبل از تغییر عکس خود نیز باید دسترسی را فعال کنید.

صفحه اصلی بازی شطرنج آنلاین

در قسمت تنظیمات چه چیزهایی را می‌توانیم تنظیم کنیم؟

پاسخ سوال ساده است، سه چیز. تنظیمات مربوط به صدا، چرخش صفحه شطرنج و محدوده زمانی (زمان اولیه) را می‌توانید در این بخش تنظیم کنید. فعال کردن یا غیر فعال کردن صدای این بازی به عهده خودتان است. اگر میخواهید صفحه بازی بچرخد یعنی از حالت عمودی به حالت افقی تغییر پیدا کند حتما چرخش صفحه را روشن بگذارید.

در نهایت قوانین و مقررات کلی بازی شطرنج آنلاین Chess Live را نیز می‌توانید در بخش تنظیمات مطالعه کنید.

دانلود از