شطرنج آنلاین

شطرنج آنلاین Chess prince

از شطرنج چه می‌دانیم؟

شطرنج، یک بازی دو نفره است که بر روی یک صفحه با 32 خانه سفید و 32 خانه سیاه (در مجموع 64 خانه) بازی می‌شود. این بازی که برخی افراد آن را ورزشی رزمی برای ذهن می‌دانند با مجموع 32 مهره بازی می‌شود، از این 32 مهره، 16 مهره سفید و 16 مهره سیاه است که هر بازیکن یک شاه، یک وزیر، دو قلعه، دو فیل، دو اسب و هشت سرباز دارد. جذابیت این بازی را زمانی می‌توانید درک کنید که متوجه می‌شوید نه تنها به صورت فیزیکی، افراد عاشق این بازی هستند بلکه هزاران برنامه شطرنج آنلاین در اینترنت وجود دارد.

درباره تاریخ شطرنج، نظرات مختلفی وجود دارد. متون مختلف، هر کدام داستانی برای گفتن دارند و برای همین است که کسی نمی‌داند شطرنج را ایرانیان اختراع کرده‌اند یا هنر هندیان بوده است. بعضی‌ها می‌گویند قرن سه میلادی شطرنج اختراع شده است اما طبق متون، اردشیر بابکان در قرن دوم میلادی تسلط کافی بر این بازی داشته است!

 

شطرنج و ذهن ما:

چرا باید به خاطر ذهنمان هم که شده به فکر نصب یک شطرنج آنلاین باشیم؟

توانایی حل مسئله خود را با شطرنج افزایش دهید:

شما برای پیروزی، علاوه بر یک استراتژی برای خودتان، نیاز دارید استراتژی حریف خود را نیز پیدا کنید و همین مسئله به شما کمک می‌کند تا بتوانید مشکلات خود را حل کنید و توانایی حل مسئله شما به تدریج افزایش می‌کند.

دو نیمکره مغز شما را تقویت می‌کند:

محققان آلمانی بر روی کسانی که شطرنج بازی می‌کردد تحقیقاتی انجام دادند و متوجه شدند که دو نیمکره مغز این افراد، پویا هستند و می‌توان نتیجه گرفت شطرنج می‌تواند هر دو نیمکره را پرورش دهد.

تقویت برنامه‌ریزی و قدرت پیش‌بینی:

وقتی شطرنج بازی می‌کنید باید حرکات رقیب خود را پیش‌بینی کنید تا بتوانید نقشه‌هایش را نقش بر آب کنید! شطرنج موجب رشد قسمت جلویی مغز می‌شود که این قسمت مربوط به تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی است.

در هر لحظه با کمک برنامه‌های شطرنج آنلاین، شطرنج بازی کنید.

اگر می‌خواهید ذهنتان را تقویت کنید، خلاقیتتان را بالا ببرید، سرعت خواندنتان را افزایش دهید، حتما شطرنج بازی کنید اما همیشه ممکن نیست که شطرنج را به صورت فیزیکی بازی کنیم، پس باید یک برنامه شطرنج آنلاین دانلود کنیم و در هر زمانی، مثل مواقعی که منتظر اتوبوس یا مترو هستیم، شطرنج بازی کنیم.

 

بازی شطرنج آنلاین Chess:

وارد گوگل پلی شوید، عبارت شطرنج آنلاین را سرچ کنید (chess online)، در لیست هزاران شطرنج آنلاین این بازی را پیدا کنید، آن را نصب کنید و از شطرنج بازی کردن لذت ببرید.

شطرنج آنلاین Chess برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. شما باید قدم به قدم مراحل مختلف را بازی کنید تا بتوانید از سطح مقدماتی (Beginner) به سطح‌های بالاتر برسید.

شما می‌توانید با دوست خود نیز بازی کنید، تنها کافی است بازی دو نفره را انتخاب کنید و بعد شما یک شطرنج در دنیای دیجیتال دارید.

در تنظیمات شطرنج آنلاین Chess چه چیزهایی می‌بینید:

افقی یا عمودی:

اگر بخواهید می‌توانید صفحه شطرنج آنلاین خود را به افقی یا عمودی تنظیم کنید، این تنظیمات برای راحتی هرچه بیشتر شما طراحی شده است که در هر حالتی که راحت‌ترید، شطرنج بازی کنید.

تنظیمات مربوط به صدا:

شما می‌توانید صدای شطرنج آنلاین خود را فعال یا غیر فعال کنید، به هر حال در شرایطی باید صدای بازی کردنتان را غیر فعال کنید تا دیگران نفهمند به جای توجه به آنان در حال بازی کردن هستید!

انتخاب رنگ:

در این حالت سه انتخاب دارید:

یک، می‌خواهم همیشه به عنوان مهره سفید بازی کنم.

دو، می‌خواهم همیشه به عنوان مهره سیاه بازی کنم.

سه، فرقی برایم ندارد.

کمک کننده‌ی مخصوص بازی شطرنج آنلاین Chess:

یکی از مزیت‌های این بازی داشتن راهنما است، شما می‌توانید این قابلیت را فعال یا غیر فعال کنید و اگر آن را فعال کنید، یک آیتم به عنوان کمک کننده در صفحه بازی ظاهر می‌شود که با کلیک بر روی آن، راهنما به شما در حرکت بعدی کمک خواهد کرد.

 

مشخصات این شطرنج آنلاین در گوگل پلی:

امتیاز 4.3 از مجموع امتیاز 5 و بیش از 100 میلیون دانلود.

نماد شطرنج آنلاین chess در گوگل پلی