شطرنج آنلاین

شطرنج آنلاین Social Chess

اگر میخواهید به ذهنتان کمک کنید، شطرنج بازی کنید ولی شما نمی‌توانید همیشه و همه جا شطرنج را به صورت فیزیکی همراه خود داشته باشید، به همین دلیل به سراغ اپلیکیشن‌های شطرنج آنلاین می‌رویم تا همیشه شطرنج را کنار خودمان داشته باشیم تا هم به ذهنمان کمک کنیم و هم از این بازی مهیج لذت ببریم:


 

بازی شطرنج آنلاین social chess:

*** شما می‌توانید این بازی را از گوگل پلی دانلود کنید. بهتر است اشاره کنیم این بازی بیشتر به درد افراد حرفه‌ای می‌خورد.

شما برای ورود به این برنامه نیاز دارید که از طریق فیسبوک و یا جیمیلتان وارد شوید.

بعد از انتخاب یکی از راه‌های ورود به این شطرنج آنلاین باید برای خود یک اسم (username) انتخاب کنید که نباید بیش از 25 کاراکتر باشد. بعد از انتخاب اسم و ساخت اکانت وارد محیط بازی می‌شوید.

آیکون این برنامه شطرنج آنلاین در گوگل پلی


 

اگر بر روی علامت "به علاوه" بزنید گزینه های مختلفی را می‌بینید:

New game:

در این نوع بازی، اپلیکیشن برای شما به صورت رندوم یک رقیب پیدا می‌کند و شما با یک فرد به صورت تصادفی شطرنج آنلاین بازی می‌کنید.

وقتی بر روی " New game" می‌زنید، بازی‌های مختلفی را می‌بینید که افراد آن‌ها را ساخته‌اند، اگر بر روی بازی‌ها کلیک کنید، اطلاعات مربوط به هر بازی را می‌بینید و اگر تمایل داشتید رقابت را پذیرش (accept) می‌کنید.

در همین صفحه شما آیکونی را می‌بینید که وضعیت اتصال(connection) شما را نشان می‌دهد. از آنجایی که این برنامه یک اپلیکیشن برای شطرنج آنلاین است، وضعیت اتصال شما باید مناسب باشد که در حین بازی، اینترنت شما از دسترس خارج نشود و بازی را از دست ندهید. پس حتما این بخش را بررسی کنید.

Watch game:

شما می‌توانید بازی‌هایی که شروع شده‌اند را صرفا مشاهده کنید. با این کار می‌توانید روش‌های مختلف شطرنج بازی کردن را یاد بگیرید و تنها با نگاه کردن تجربه کسب کنید.

Players by Elo rating:

در این حالت، برنامه برای شما رقبایی را انتخاب می‌کند که با شما در یک سطح هستند، یعنی شما با فردی که تجربیات و سطحش از شما بالاتر است و یا افرادی که تجربه کمتری از شما دارند بازی نمی‌کنید.

My previous opponent:

لیستی از رقبای قبلی خود را اینجا ببینید. شما می‌توانید رقبایی که با آنان بازی کرده‌اید را ببینید و اگر دوست داشتید با آنان دوباره بازی کنید.

Find or invite:

دوستان خود را پیدا کنید، ایمیل یا اسم فرد مورد نظر را بزنید و فرد مورد نظر را به عنوان دوست خود انتخاب کنید.

صفحه اصلی شطرنج آنلاین social chess


 

تنظیمات شطرنج آنلاین social chess:

شما می‌توانید تنظیمات مربوط به اکانت خود را ویرایش کنید.

هر گونه انتقاد و یا پیشنهادی را به تیم سازنده برنامه بفرستید.

تنظیمات مربوط به صدای شطرنج آنلاین را نیز می‌توانید در این بخش ببینید.

اگر بخواهید می‌توانید قابلیت چت کردن را باز کنید و هنگام بازی شطرنج آنلاین با رقیب خود صحبت کنید.

همچنین تنظیماتی مربوط به بازی و صفحه بازی را نیز میتوانید پیدا کنید و آن را مطابق سلیقه خود دوباره تنظیم کنید.

در قسمت پروفایل چه میگذرد؟

وقتی به بخش پروفایل می‌روید می‌توانید اطلاعات کلی‌ای از خودتان اعم از اسم و تاریخی که به این برنامه شطرنج آنلاین پیوسته‌اید را مشاهده کنید.

شما می‌توانید برای پروفایل خود، یک عکس بگذارید که با زدن بر روی قسمت مربوط به عکس می‌توانید عکسی که میخواهید را برای پروفایل خود انتخاب کنید، البته باید به این برنامه اجازه‌ی دسترسی به گالری تصاویرتان را بدهید، همچنین می‌توانید تاریخ تولد خود را نیز به این برنامه بدهید تا سن شما نیز در پروفایلتان نشان داده شود.

در قسمت پروفایل شما وضعیت بازی‌هایتان اعم از تعداد برد، باخت و شرکت در انواع مختلف بازی‌های شطرنج آنلاین را می‌توانید ببینید و وضعیت خود را ارزیابی کنید.

دانلود از